Палетні вила для навантажувачів власного виробництва

Фото вил на навантажувачі

Серед навісного обладнання вантажопідйомної складської техніки, особливою популярністю користуються L-образні «штирі». Незважаючи на простоту конструкції, вантажні вила характеризуються розгорнутої класифікації. Іншою особливістю вантажних захоплень виявляється матеріал виконання. У близькому зарубіжжі під вила, виготовлення їх для навантажувача, переважно застосовується конструкційна вуглецева сталь СТ35.

Європейські виробники використовують більш зносостійкі марки металу. Тут, нормативи виготовлення на вантажні вила відповідають стандартам ISO 2328/2330. Це продовжує експлуатаційний ресурс пристосувань. Вигідно купити вила на навантажувач в Україні з Європи пропонує ТОВ «БФ-Логістик». Консультанти порталу спецтехніки професійно підберуть модифікації для палет, інших вантажів, відповідно цільовому застосуванню.

Базові критерії виготовлення

Будь-яка вила навантажувача, що випускається європейськими концернами, акумулює у виробничому процесі ряд передових технологій. Конкретний приклад: група Bolzoni Auromo, що об'єднує бренди з Німеччини, Фінляндії, інших європейських країн. При виготовленні, корпорація дотримується наступні вимоги на палетні вила для навантажувача:

  • матеріал – високоміцна сталь з відмінними зварювальними властивостями і покращеною зносостійкістю;
  • кожна вила навантажувача обробляється, включаючи загартування і відпустку по всій поверхні;
  • високу якість зварювання, що досягається автоматизацією операції з залученням роботизованих систем.

Завершує виготовлення навантажувальної палетної вила обов'язкова сертифікація продукції. Вироби проходять випробування на втому, статичне навантаження і пружність. Інформація по виготовленню вил для навантажувача, аж до сировинних джерел, відслідковується за допомогою штрих-кодування.

Вила палетні – базова класифікація

Фото палетних вил

Основні фактори категоризації вантажопідйомних механізмів – призначення, довжина, ширина, клас кріплення, ширина охоплення. Відповідно до умов експлуатації, розрізняють вантажні вила:

  • палетні;
  • бічні;
  • телескопічні;
  • вила з захватом;
  • спеціалізовані.
В Україні, купити вила на навантажувач доступно різного розмірного ряду. Обмеження по довжині складають: 800 – 2400, ширині: 80 – 200 мм. Для спеціалізованих вантажних застосувань допускається виготовлення на замовлення.

Регулювання габаритів

Існує два способи підвищити радіус дії вантажних механізмів. Перший варіант – придбати подовжувачі.

Фото вил для автонавантажувача

Альтернативно, для переміщення негабаритних вантажів вигідно використовувати телескопічні моделі. Перенастроювання апарату по довжині здійснюється вручну:

  • послаблюється і знімається фіксатор;
  • висувається телескопічна частина навантажувального блоку до потрібної довжини;
  • нове положення надійно фіксується кріпильними деталями.

Регулювати ширину складніше. Під ці цілі на вила палетні для мінінавантажувача набувають позиціонери. Принцип дії агрегатів вантажних заснований на зміні взаємного розташування за допомогою гідравлічного вузла. Результат – установка позиціонера дозволяє розширити відстань між «штирями» до 2 – 3 метрів.

Вантажні вила – специфікації за вагою

Вантажопідйомність класичної пари обмежується 10-ма тоннами. Параметр прив'язаний до класу монтажу (всього існує 5 категорій). У стандартних застосуваннях використовуються вила палетні для навантажувача з кріпленнями: 1A – 3A. Максимально утримуваний вага на них обмежений величиною 5000 кг.

Пристосування під нестандартні застосування

Фото вил із захопленням

Класичні палетні вила для мінінавантажувача не завжди дозволяють працювати зі специфічними вантажами. Рішення задачі досягається установкою на навантажувачі оригінальних пристроїв:

  • бревнозахваты – під лісозаготівельні роботи;
  • для тюків соломи;
  • сільськогосподарські вила з захопленням або притискним механізмом.

Альтернативна модель – палетні вила для маніпулятора. Виріб використовується там, де потрібна утримання вантажу зверху. Навантажувальний механізм має пару звичайних лап і притискної вузол. Регулювання палетної вила для маніпулятора по висоті здійснюється в інтервалі: 1200 – 1800 мм.

Обслуговування

Важливим аспектом роботи з навантажувальним обладнанням виступає контроль за станом функціональних вузлів і допоміжних механізмів. Оглядати вантажні рогачі рекомендується кожні півроку, приділяючи увагу таким деталям:

  • наявність тріщин в п'яткової зоні або області зварних швів;
  • зниження товщини, де критичний параметр – 10%;
  • присутність прогину;
  • різна висота, допустиме відхилення – до 1.4%;
  • зміна кута.

Додатково, слід проводити моніторинг стопорних пристроїв і кінчиків пристосувань для навантажувачів. Детальну інформацію щодо виготовлення, вибору, особливостей експлуатації вантажних блоків нададуть майстри порталу «БФ-Логістик».

Відео огляд виготовлених палетних вил для навантажувача

На відео приклад виготовлених під замовлення палетних вил компанією ТОВ "БФ-Логістик" під телескопічний навантажувач Claas Scorpion.