Кошик
6 відгуків
вул. Анатолія Кукоби, 27, Полтава, Україна
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
Додати відгук
ТОВ "БФ-Логістик" - б/в спецтехніка з Європи
+380 (66) 573-31-86
+380 (96) 044-75-03

Як працює гідравлічний екскаватор

Як працює гідравлічний екскаватор

Фото гидравлического экскаватора

Практично вся сучасна вантажна та землерийна техніка, включно з універсальними агрегатами, функціонує на базі постулату Паскаля. Згідно з законом французького вченого, тиск на поверхні рідини залишається незмінним у будь-якій точці. Це ключовий принцип роботи гідравлічної системи екскаватора, навантажувача, іншої спецтехніки. Доля обладнання, обладнаного виключно механічними приводами, істотно нижча: 12 – 15%.

Перехід на гідравліку викликаний різким прирістом питом пильної потужності. Це розв'язує проблему компактності агрегатів. Маса гідравлічних машин у 10-20 разів нижча, електромеханічні аналоги. Інша перевага пов'язана з підвищенням робочого ресурсу вузлів обладнання. Тому до фінансової вигоди, мотивувальна купити екскаватори б/у в Україні, додається надійність експлуатації. Фахівці ТОВ «БФ-Логістик» додатково проконсультуються про технічний стан пропонованих у нашій компанії машин.

Пристрій гідравлічного екскаватора

Базова класифікація приводів виробляється за типом енергії: кінетичною або потенційною. У першому випадку імпульс передається потоком робочого середовища. Гідродинамічна конфігурація не отримала поширення, оскільки характеризується великими габаритами. Сучасними виробниками використовується об'ємна гідравлічна схема екскаваторів, що функціонує завдяки тиску текчів субстанції.

Гидравлическая схема

Компоненти такої системи:

  1. Насоси (основні, трансмісії та кермового керування) — трансформують обертальний момент вала в гідравлічну енергію.
  2. Гідромотори. Виконують зворотне перетворення. Передають гідроімпульси на механічні блоки. Гідромотор ходу — на колеса або гусениці, повороту — платформу.
  3. Рукави — лінії, що розподіляють потоки на вузлах екскаватора.
  4. Допоміжна арматура — клапани, циліндри та інше.
  5. Резервуар.

Схема універсальна, незалежно від типу техніки: гусеничний кар'єрний гідравлічний екскаватор або колісна компактна модель. Додатково до складу конфігурації входять фільтри та блоки охолодження. Їхнє призначення — виняток з рідкої субстанції абразивних частинок і захист від перегрівання.

Робоча рідина

Гідравлічний контур екскаватора заповнюється мінеральною оливою. Підбирати марку необхідно відповідно до сезону. Для зимових умов рекомендовані олії з низькою в'язкістю. У літній сезон або роботі за максимальних навантажень підійдуть високі сантистокси: клас 46 або 68.

Фото гидравлического масла

Рідина, що заповнює гідравлічні схеми екскаваторів, виконує кілька важливих функцій:

  • передає механічні імпульси від дизельного двигуна;
  • запобігає корозії металевих механізмів;
  • слугує як мастильний агент.
Мінеральна олива — хімічно інертна речовина, безпечна для внутрішніх деталей із різних матеріалів: метал, полімер, гума та інше. Вищеперераховані властивості мають тільки спеціалізовані речовини. Економити на олії не треба: потрібно купувати саме гідравлічну, а не стандартну моторну.

Як функціонує система

За принципом роботи гідравлічної системи навантажувачі та екскаватори не відрізняються. Потужність, генерована двигуном внутрішнього згоряння, надходить на вал гідромотора. Обертальний рух перетворюється на надходження робочого середовища, що розподіляється на рукавах контуру. Тиск рідкого стовпа виробляє потенційну енергію, яка й передається на різноманітні механізми.

Величина імпульсу, що надходить на конкретний вузол, визначається площею на виході. Більший діаметр відповідає приросту потужності. Це призводить до зміщення поршнів і активує діяльність механізмів: ковша, мульчера, молота, бура. Циклічність процесу забезпечує комплекс клапанів, напрямку потоків задають дроселі та розподілювачі.

Переваги та вади

Перехід на пристрій екскаватора гідравлічною схемою дало змогу істотно знизити габарити та вагу, зберігаючи продуктивність. Неабияк виросла питома енергія, що передається на одиницю маси механізму. Додатковими перевагами використання гідравліки є:

  • гнучкий розподіл потужності відповідно навантаженням на робочі вузли;
  • можливість передавати енергію кількома каналами одночасно з мінімізацією втрат;
  • широкий діапазон регулювання роботи гідромотора 30 — 2500 об/хв;
  • збільшення терміну експлуатації механізмів завдяки автоматичному змащуванню елементів, що труться в процесі експлуатації.

Основна нестача: через ККД екскаватор кар'єрний гідравлічний поступається аналогу з механічним передаванням. Також зберігаються ризики витоку, перегрівання або займання. Вони мінімальні, особливо у разі правильного вибору оливи. Зробити його, як і придбати землерийну техніку для різноманітних цілей, допоможуть консультанти ТОВ «БФ-Логістик».

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner