Кошик
6 відгуків
+380665733186
+380960447503
ТОВ "БФ-Логістик" - б/в спецтехніка з Європи

Крабовий хід – що це таке і як він працює

Крабовий хід – що це таке і як він працює
Крабовий хід підвищує маневреність спецтехніки, збільшує точність позиціонування машини, її стійкість на ухилах. Принцип роботи технології полягає у синхронному повороті коліс, що призводить до бічного зсуву екскаватора, навантажувача.

15.02.19

Фото екскаватора з крабовим ходом

Експлуатація спецтехніки в міській межі, всередині промислових об'єктів, потребує високої маневреності машин. Найчастіше робочі операції доводиться виконувати впритул до стін, з малим простором для розвороту. В таких умовах, високою ефективністю відрізняються агрегати з крабовим ходом: екскаватори, катки, автонавантажувачі. Фактично, це можливість техніки зміщуватися вбік. Принцип пересування нагадує природний хід краба, внаслідок чого отримав схожу назву.

Функція доступна на більшості повно-приводних машин. Придбати екскаватор з крабовим ходом, отримати консультацію щодо інших критеріїв вибору, запрошує ТОВ «БФ-Логістик».

Портал спецтехніки реалізує нові і старі машини. Обладнання б/у вигідно виділяється зниженням ціни до 50% без шкоди для функціоналу і стану.

Принцип дії

Схема функціонування техніки, що володіє крабовим ходом, тривіальна. Кожна пара коліс поперемінно повертається синхронно в потрібну сторону. Результат – напрямок руху трансформується в бічне або діагональне. Для функціонування крабового ходу необхідно:

 • повний привід на обидва мости;
 • електронний пліч управління, що включає мікропроцесор і сенсори;
 • рівновеликі колеса.
Останнім умови не категорично. Однак більшість техніки, володіє крабовим ходом, мають рівновеликі колеса. Аналізуючи перелічені вимоги, нескладно зробити висновок: технологія тягне подорожчання машини. Тому, набувати тракторну техніку з крабовим ходом, виключно для сільськогосподарських робіт – недоцільно. Механізм бічного руху буде використовуватися вкрай рідко.

Модифікація технології

Фото телескопічного навантажувача з крабовим ходом

Компанія Claas випустила оригінальний телескопічний навантажувач з крабовим ходом, регулюються вручну. Нестандартна функція реалізована на моделі Scorpion1033-635-LRC. Суть нововведення: кут повороту коліс заднього моста можна зафіксувати. Дія виконується оператором вручну. Подальше керування навантажувачем здійснюється через привід переднього моста. Переваги ручної технології – підвищення маневреності і більш точне позиціонування техніки.

Вигідні і негативні сторони

Основний недолік спецтехніки з крабовим ходом – більш висока ціна. Подібний недолік нескладно нівелювати купівлею б\у машин. Вибрати вживаний екскаватор або навантажувач з крабовим ходом в хорошому стані пропонує ТОВ «БФ-Логістик». Інший негативний аспект технології – подорожчання експлуатації. Вихід з ладу електроніки або датчиків положення коліс тягне додаткові витрати.

Позитивні аспекти крабового ходу більш істотні і переважно зачіпають маневреність тракторної техніки:

 • зниження радіусу розвороту;
 • можливість виконувати роботи вздовж огорож, стін;
 • підвищення точності позиціювання, паркування апарату;
 • стійкість на ухилах – зміщення осей перешкоджає зісковзуванню;
 • мінімізується пошкодження дерну при розворотах.

Фото фронтального навантажувача з крабовим ходом

За рівнем маневреності, колісний навантажувач, екскаватор з крабовим ходом, практично не поступається гусеничної техніки. Одночасно зберігається висока транспортна швидкість машини.

Області використання

Технологію назвати вузькоспеціалізованої не можна. Крабовий хід інтенсивно застосовується в транспортних засобах. Конкретний приклад – всюдиходи, призначені для перевезення людей, вантажів.

Інші сфери затребуваності технології:

 • будівельні майданчики;
 • складські території;
 • агрокультурный сектор, де крабовий хід запобігає подвійний прохід грунту, зберігаючи ґрунт;
 • прокладка і ремонт доріг.

Ефективний даний спосіб руху в комунальному секторі або приватному домоволодінні. Технологія корисна для неоднорідної місцевості, де присутні різноманітні перешкоди: вибоїни, засмічені ділянки, інженерні комунікації.

Дорожньо-будівельні роботи

Фото ковзанки з крабовим ходом

Крабовим ходом оснащений ряд моделей тандемних ковзанок. Подібна спецтехніка характеризується керованими, за допомогою гідростатичного приводу, переднім і заднім вальцями.

Електроніка дозволяє вибирати один з варіантів операцій:

 • діагональне рух;
 • синхронне вплив на покриття;
 • поперемінне тиск переднім або заднім елементом;
 • автоматичний режим.
Катки з крабовим ходом експлуатуються на невеликих ділянках і в місцях дорожніх розвилок: перехрестя, круті повороти. Поряд з маневреністю, перевага технології – розподіл маси агрегату на велику площу.

Інші вигідні аспекти застосування крабового ходу: ефективна робота впритул до бордюру, з конусом ущільнення краю полотна. Технологія виключає залишення слідів на дорожньому покритті від кромок вальців.

Інші статті