З яким типом трансмісії краще вибрати телескопічний навантажувач

Можливість виконувати роботи з підняття і транспортування вантажів на обмеженому просторі вимагає маневреного обладнання. До такої техніки відносяться навантажувачі, оснащені телескопічною стрілою. Це пристосування дозволяє точно регулювати висоту підйому, додає машині універсальності. Остання опція пов'язана з можливістю швидкої зміни на висувною стрілою різних видів навісного обладнання. Це розширює функціонал апарату. Маневреність машини, керування її – багато в чому визначає трансмісія телескопічного навантажувача. Правильно підібрати вантажопідіймальний, маневрений, багатофункціональний апарат допоможе професійна консультація майстрів ТОВ «БФ-Логістик». Торговий портал компанії – також оптимальне місце, щоб оперативно придбати різнопланове навісне обладнання телескопічного навантажувача.
Статика vs динаміка
Серед критеріїв вибору вантажопідйомної рухомої техніки, окреме місце займає трансмісія. Цей комплекс механізмів забезпечує передачу обертального руху двигуна на функціональні вузли обладнання. Наприклад на колісні пари. Існує 3 способу передавати обертання:
- чисто механічний;
- з застосуванням гідравлічних систем;
- за допомогою електрики.
Робота на телескопічному навантажувачі здійснюється за допомогою гідродинаміки. Відповідно до цього, розрізняють дві базові різновиди обладнання. А саме, телескопічні навантажувачі з трансмісією:
- Гідростатичного типу. Альтернативне найменування – гідрооб'ємно.
- Гідродинамічної. У цій системі існує два види перемикання передачі – механічний та автоматика.
Коротко характеризуючи обидва типи трансмісії важливо виділити наступне. Гідростатичний варіант відрізняє простота виконання і обслуговування, відповідно. Гідродинамічний спосіб передачі виключає високий тиск всередині системи.
Гідростатична трансмісія
Основні переваги цього типу передачі – зниження габаритів, відповідно маси обладнання. Управління телескопічним навантажувачем з гідрооб'ємною трансмісією здійснюється без механічного зв'язку. Це дозволяє розносити провідне ланка і ведені вузли на значні відстані. Інші особливості гідростатичного типу:
- безступінчасте регулювання;
- можливість передавати потужність на рухомі елементи;
- простота обслуговування.
Останній фактор пов'язаний з мінімумом компонентів, складових привід. Відповідно простіше і дешевше провести ремонтні роботи. По суті, гідростатична трансмісія – це об'ємний гідропривід передає рідина під високим тиском від насоса до мотору. Подібна гідромашинах дозволяє плавно і точно змінювати частоту обертання вала, а також момент.
Гідростатична трансмісія телескопічного навантажувача потребує мінімум місця в підкапотному просторі апарату. Тому встановлюється зазвичай на компактних машинах в парі з 2-ступінчастою коробкою передач. Подібна система припускає гнучке зміна швидкості, а також стрімкий рух вперед/назад.
Гідростатична трансмісія зокрема, встановлена на телескопічний навантажувач Manitou. Результат:
- компактні розміри (довжина менше 5 м) та низький вага – до 7 т;
- вантажопідйомність – 3,5 т;
- висота підйому – 6.0 м.
Придбати модель Manitou MLT735-120PS за вигідною ціною, інші види б/в телескопічних навантажувачів пропонує ТОВ «БФ-Логістик». Фахівці компанії рекомендують обладнання з гідростатичною трансмісією внаслідок простоти експлуатації та широкого функціоналу.
Гідродинамічна трансмісія
Основу системи складають лопатеві динамічні насоси і турбіни. Передача здійснюється безпосередньо, без трубопроводу. Рідина від насосного колеса надходить безпосередньо на лопаті турбіни. Такий комплекс називається гидромуфтой або гідротрансформатором.
Відсутність рукави високого тиску, інших трубопроводів – перевага гідродинамічної моделі. Другий позитивний момент – можливість передавати більш високу потужність. Однак комфортна робота на телескопічному навантажувачі визначається конкретним підвидом трансмісії:
- механічна;
- автоматична КПП.
Перший варіант являє стандартну коробку передач, де перемикання здійснюється спеціальним важелем. Недолік моделі очевидний. Для перемикання передачі буде потрібно повна зупинка апарату. Напів - і автоматичні КПП мають числом передач від 3 до 6. Вони дозволяють здійснювати перемикання під навантаженням.
Переваги імпортної б/у техніки
Основна вигода – істотне зниження вартості без шкоди якості і надійності. Обладнання вже пройшло своєрідне тестове випробування в Європі і надходить на вітчизняний ринок повністю працездатним. Вичерпна інформація по кожній моделі робить вибір прозорим. Вона включає:
- технічні характеристики;
- рік випуску;
- місце колишньої експлуатації;
- напрацювання в мотогодинах.
Трансмісія кожної одиниці працює справно, дозволяючи багатофункціональне управління телескопічним навантажувачем. В арсенал оператору надані всі різновиди регулювання колісних пар. Функціонал включає управління:
- однією віссю – класична схема;
- крабовий хід;
- 4WD опцію, коли поворот здійснюється четвіркою коліс одночасно.
Також доступна регулювання руху в трьох класичних швидкісних режимах: равлик – до 7 км/год, черепаха і заєць. В останніх випадках верхня межа швидкості становить відповідно 15 і 30 – 40 км/ч.
- Телескопічні навантажувачі в сільському господарстві України представлені переважно новою й б/у технікою з Європи. Особливою популярністю користуються машини британської корпорації JCB, німецького виробника Bobcat і французького концерну Manitou.Телескопічні навантажувачі в сільському господарстві
- Гідравлічна схема екскаватора побудована на основі закону Паскаля, про незмінність енергії, що передається рідким середовищем. Впровадження гідравліки дало змогу неабияк зменшити габарити, знизити масу, принесло низку інших важливих переваг.Як працює гідравлічний екскаватор