Який екскаватор краще: гусеничний або колісний?

Сфера застосування подібної техніки досить широка – риття котлованів і підземних каналів, розробка виїмок і насипів, дорожнє будівництво, прокладка комунікацій, монтаж/демонтаж будівель та інших споруд. В залежності від типу ходової частини виділяють гусеничні і колісні екскаватори. Наша компанія ТОВ «БФ-Логістик» пропонує широкий асортимент високоякісних і недорогих імпортних б/в екскаваторів.
Особливості гусеничних екскаваторів
Рекомендується купити гусеничний екскаватор б/у, володіє такими перевагами:
- висока потужність;
- вантажопідйомність;
- мінімальне навантаження на грунт;
- гарна прохідність на різних типах покриттів: ями, горби, котловани тощо;
- можливість руху по похилій поверхні (до 35°).
Завдяки високим технічним характеристикам купити гусеничний екскаватор б/у, бажано при роботі на складному рельєфі і в екстремальних кліматичних умовах. Переміщення таких машин по місту можливо тільки при дозволі.
Особливості колісних екскаваторів
Колісні екскаватори – це техніка, що базується на автомобільному, тракторному або пневматичному шасі.
Серед конкурентних переваг колісної техніки виділяються:
- підвищена маневреність і швидкість пересування;
- компактність;
- самостійне пересування на значні відстані;
- безпека дорожнього покриття;
- простота в обслуговуванні.
Колісна техніка широко затребувана в цивільному будівництві та в умовах лісовій місцевості. Деякі моделі можуть комплектуватися грейферами, гідромолотом або розпушувачем, що дає змогу істотно розширити сферу застосування.
Порівняння гусеничних і колісних екскаваторів
Яка ж техніка краще: гусенична або колісна? У порівнянні з гусеничними моделями колісні екскаватори завдяки своїй високій швидкості і маневреності підходять для більшості типів робіт. Їх використання в умовах міста обумовлено тим, що колеса не пошкоджують дорожнього покриття, на відміну від гусениць.
Висока прохідність гусеничних машин пов'язана з тим, що гусениці роблять малий тиск на грунт. Чим ширше гусениці, тим краще прохідність техніки. За рахунок своєї високої стійкості гусеничні моделі володіють підвищеною вантажопідйомністю порівняно з колісною технікою.
Тому не можна дати однозначну відповідь, яка машина краще. Кожна з моделей має своїми достоїнствами і сприятливою сферою застосування.
Особливості вибору екскаватора
Якщо Ви хочете купити екскаватор б/у, Вам слід враховувати такі показники:
- Тип приводу. Екскаватори можуть оснащуватися механічним (канатним), гідравлічним, електричним і комбінованим приводами. Канатні приводи зазвичай використовуються для риття траншей і каналів у важкодоступних ділянках. Проте механічний привід поступово поступається позиції електричним і гідравлічним приводам, що характеризується більш високою продуктивністю.
- Вантажопідйомність. За своєю вантажопідйомності екскаватори можуть бути малими, середніми і великими. Вантажопідйомність міні-эскаваторов зазвичай становить до 4,5 т. Це компактна техніка, призначена для прокладання неглибоких траншей і роботи в обмежених умовах. Вантажопідйомність найбільших екскаваторів може перевищувати 35-40 т. Такі машини рекомендується вибирати при великих обсягах будівельних робіт.
- Кількість і тип ковшів. В залежності від кількості ковшів екскаватори можуть бути одноковшовими і многоковшовыми. Одноковшові моделі рекомендується використовувати для розробки твердих грунтів з неоднорідними вкрапленнями, а багатоковшові – для тривалої розробки м'яких і середніх грунтів. В залежності від конструктивних особливостей ковші можуть бути наступних типів: розпушувачі, навантажувальні, скельні, скелетні, траншейні та ін. Для копання і навантаження щільних і абразивних матеріалів застосовуються ковші з посиленими стінками.
- Навісне обладнання. Кількість різновидів навісного обладнання для екскаваторів досить велико. До основним типам навісного обладнання відносяться ковші, гідромолоти, грейфери, гідроножиці, бетонолом та ін. Воно може встановлюватися на екскаватори для розширення їх експлуатаційних можливостей.
- Додаткові функції. Імпортні б/у екскаватори можуть комплектуватися спеціальним обладнанням, що підвищує зручність роботи. Більшість сучасних моделей оснащено елементами супутникової навігації, що дозволяє відстежувати місце розташування техніки. Містка операторська кабіна оснащена панорамним склінням. Для управління навісним обладнанням використовуються джойстики. Комфорт в роботі забезпечується за допомогою інноваційних систем клімат-контролю і шумоізоляції.
- Виробники. Рекомендується віддавати перевагу екскаваторів перевірених брендів, таких як Caterpillar, Komatsu, Hitachi, Liebherr, Case, Volvo, Daewoo та ін. Їх продукція володіє високим співвідношенням якість/ціна.
Переваги наших екскаваторів
Основними перевагами наших екскаваторів є:
- довговічність;
- багатофункціональність;
- надійність конструкції;
- великий вибір навісного обладнання;
- зручність в експлуатації;
- прийнятні ціни.
- Телескопічні навантажувачі в сільському господарстві України представлені переважно новою й б/у технікою з Європи. Особливою популярністю користуються машини британської корпорації JCB, німецького виробника Bobcat і французького концерну Manitou.Телескопічні навантажувачі в сільському господарстві
- Гідравлічна схема екскаватора побудована на основі закону Паскаля, про незмінність енергії, що передається рідким середовищем. Впровадження гідравліки дало змогу неабияк зменшити габарити, знизити масу, принесло низку інших важливих переваг.Як працює гідравлічний екскаватор